SSS

Sıkça Sorulan Sorular

Mükemmel maliyet-performans oranıyla birleştirilen en son teknoloji, Arkitech hafif çelik sistemlerini ön plana çıkarmaktadır. Buna ek olarak, dünya çapındaki memnun müşteri çoğunluğu, müşteri taleplerini yerine getirmek için yüksek gayret ve mükemmel müşteri hizmetinin kanıtıdır. Daha fazla bilgi için "Neden Arkitech" Sayfasını ziyaret ediniz.

Spesifik projeler, proje bazlı makinelerin kullanımını gerektirir. Verilen proje bilgilerine dayanarak Arkitech satış ekibi, uzun vadeli deneyimlerine dayanarak müşteri için optimize edilmiş teklifler sunmaktan her zaman memnuniyet duymaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen Arkitech Makine sayfasını ziyaret edin.

Tekli ve çoklu profil makinesi, birçok hafif çelik proje uygulamalarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Belirli bir profil ölçüsünün seri üretimine odaklanan uygun yatırım, tekli profil makinelerinin avantajını ön plana çıkarır. Çoklu profil makinelerinin, buna uygun olarak daha yüksek bir yatırım ile projeler için farklı profil ölçülerini kullanarak çelik tüketimi tasarrufu avantajına sahiptir.

Makinelerin üretim hızı üretilen panel tiplerine (duvar, makas, kiriş) bağlıdır. Ortalama olarak, duvar panelleri 600 – 700 m/saat, makaslar 300 – 400 m/saat ve kirişler 250 – 350 m/saat hızda üretilebilir.

Arkitech tasarım yazılımı (veya üçüncü taraf tasarım yazılımları) ve Arkitech Makineleri, her profili isimlendirilerek panel yapısına göre otomatik olarak üretim dosyasını oluşturmaktadır.

Panel üretim sıralaması projenin sahadaki montaj sıralamasına göre kolaylıkla düzenlenebilir.

Sürdürülebilirlik: Hafif çelik yapılar, diğer tüm yapı türlerine göre daha az atık oluşturmaktadır. Çelik, neredeyse 0 geri dönüştürülebilir, bu etken de doğal kaynaklarımız üzerindeki etkide önemli bir azalmaya yol açar.

Kalite: Hafif çelik, diğer yapı malzemelerine göre daha düşük ağırlığa yüksek mukavemete sahip olan, yüksek hassasiyet sağlayan dayanıklı bir malzemedir. Çeliğin yüksek kalitesi, sahadaki çalışmayı kolaylaştırır ve herhangi oluşabilecek hatayı en aza indirir.

Süre ve Maliyet: Hafif çelik yapı ile, üretim ve inşaat süresi, diğer inşaat yöntemlerine göre önemli ölçüde daha azdır, böylece projeler daha hızlı tamamlanabilmektedir. Bu aynı zamanda işçilik maliyetleri ve ekipmanın kiralanması açısından genel inşaat maliyetlerini azaltır.

Esneklik: Hafif çelik yapı, binaların mimari tasarım aşamasında ve gerekli olan tüm aşamalardaki düzeltme veya değiştirme işlemlerini hafif çelik paneller üzerinde kolaylıkla yapılarak bu konuda yüksek derecede esneklik sunar.

Evet, çok katlı binalar hafif çelik yapı sistemi ile yapılabilir. Kat sayısı binanın yapısına ve üzerindeki yüklere dayanmaktadır. Tasarım yazılımının entegre statik hesaplaması, yerel kodlara uymak için çelik kalınlıklarını seçmenizi sağlar.

Konutlar, çok katlı binalar, prefabrik ofisler, banyo pod/üniteleri, depo, modüler yapılar, işçi konaklama üniteleri, konteynerler.

Hafif çelik ile inşa edilen binalar daha çevre dostudur, daha esnektir, daha hızlı gerçekleştirilebilir ve tüm kalite gerekliliklerine uygundur.

S220 (220MPa) den S550 (550MPa) a kadar, galvanizli çelik sac çoğunlukla kullanılmaktadır.

Hayır, çelik sac çinko kaplamalı (galvanizli) olarak üretilmektedir.

Evet, mümkündür. Hafif çelik yapılarda yalıtım ve kaplama malzemeleri ses ve ısı yalıtımının gereksinimlerine göre seçilmektedir.

Kaplama için çoğunlukla fibercement, alçıpan ve OSB uygulanmatadır. Yalıtım için taş yünü, cam yünü ve membran uygulaması yapılmaktadır. Bununla birlikte, birçok farklı kaplama ve yalıtım malzemesi türü mevcuttur.

Şimşek enerjisini yayan ve enerjiyi birden çok noktadan yere götüren çok sayıda çelik eleman olduğu için yapı zemine topraklanmıştır ve hafif çelik bina diğer bina türlerinden yıldırıma karşı daha güvenlidir.

Evet, aynı plan çizimi uygun kesitler seçilerek hafif çelik sistemine dönüştürülebilir.

Evet, hafif çelik binalar, rüzgar, sabit ve hareketli yükün ile birlikte deprem ve kar yüklerine göre tasarlanmaktadır. Hafif çelik yapıların hafifliği ve güçlü bağlantıları, dinamik kuvvetlerden oluşan etkilere karşı minimum hasarla sonuçlanır. Yapı içindeki destekler yeterli yanal stabilite sağlar.

Evet mümkündür. Binadaki belirli alanlar için çelik paneller yeniden tasarlanabilir.

Evet. Hafif çelik binalar için temel gereklidir, ancak diğer bina türlerine kıyasla daha küçük ölçekte temeller yeterlidir. Hafif çelik yapılar için genellikle radye veya sürekli temeller tercih edilmektedir. Hafif çelik binalarının hafif olması nedeniyle rüzgarın neden olduğu kaldırma basıncı daha kolay gerçekleşebilir, bu nedenle, panelleri temellere sabitlemek için uygun ankrajların yerleştirilmesi gerekmektedir.

Arkitech hafif çelik sistemi için Arkitech Tasarım Yazılımını öneriyoruz. Ek olarak, StrucSoft MWF, Vertex BD ve Tekla Structures gibi üçüncü taraf sağlayıcıların tasarım yazılım çözümleri de Arkitech Makine sistemleriyle uyumludur. Ayrıca başka tasarım yazılımı çözümleri de vardır.

Arkitech, Arkitech hafif çelik sistem satın alınırken, müşteriye Arkitech tasarım yazılımı ve Arkitech üretim yazılımı için eğitim vermektedir.

Arkitech tasarım yazılımı, kullanıcıya AISI veya Eurocode kodlarına dayalı statik hesaplama sağlayan analiz modülü içermektedir. Uluslararası hafif çelik kodlarından örnekler:

  • AISI S100
  • AS/NZS 4600
  • Eurocode 3, Part 1-3
  • IS 811
  • BS 5950, Part 5, 6, 7

AISI ve Eurocode 3 hafif çelik kodları Arkitech tasarım yazılında seçilebilir.

Bir operatör Arkitech makinelerini çalıştırabilmektedir.

Operatörün Arkitech çoklu profil makinesinde profil ölçüsü değiştirme ayarını ortalama 30 dakikada yapabilmektedir.

Evet, Arkitech, müşterinin gereksinimlerine göre standart veya özelleştirilmiş çözümler sunar.

Arkitech makineleri gerekli günlük bakımı yapılıp günde 24 saat çalıştırılabilir.

Evet, yapılabilir. Arkitech makineleri, herhangi bir hata analizi yapabilmek için uzaktan bağlantı donanımı ve yazılımı içerir.

Not at all. All 3 designations are describing the same technology, they are only used more common in certain regions.

Daha fazla bilgi için lütfen İletişim sayfasını ziyaret edin